Успехът остави монтанчани на четвъртата позиция в класирането с актив от 24 точки, докато "Левски" е шести с 18 пункта.

"Монтана" започна много силно срещата, като спечели първия гейм с убедителното 25:13.

Втората част бе далеч по-равностойна, като нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред в резултата. В самия край на частта се играеше точка за точка, като момчетата на Владо Николов успяха да победят с 26:24.

В третия гейм "Монтана" отново бе по-класният тим и заслужено спечели с 25:17.

Любопитна ситуация се получи в началото на четвъртия гейм. При резултат 6:6 се оказа, че има грешка в подреждането на играчите на "Монтана" и домакините загубиха спечелените си точки от началото на гейма. Това определено оказа влияние върху играта и "Левски" прати мача в тайбрек. В него домакините отново показаха, че са по-добрия отбор и спечелиха с 15:10, с което грабнаха и успеха в двубоя.

След изиграването на 12 кръга от Суперлигата, класирането се оглавява от три отбора с по 29 точки. Това са "Пирин" (Разлог), ЦСКА и "Нефтохимик" (Бургас).