Левски и Металург не успяха да се бият и завършиха наравно 1:1. Попаденията паднаха след почивката. Гари Родригес отбеляза след чудесен пас на Гаджев, а бившият играч на ЦСКА Нелсон изравни малко преди края на контролата. Старши треньорът на Левски Николай Митов заложи на Михаил Иванов, който пазеше вратата. В защита игра карето Мюлдер, Везалов, Ангелов и Пинто. Пред тях действаха Кевин Бру и Велев, а Гаджев бе зад нападателя. В предни позиции стартираха Рамос и Родригес по крилата, а Силва бе на върха на атаката. Двубоят почна равностойно, макар че Левски по-често играеше с топката в сравнение с Металург, за който титуляр бяха бившите играчи на ЦСКА Велизар Димитров и Жуниор Мораес. В 7-та минута Жоао Силва бе фаулиран пред наказателното поле. Кевин Бру стреля мощно, но вратарят Панкив изби в корнер. В 14-та „сините“ имаха претенции за дузпа, тъй като Рамос падна на земята, но съдията остана безмълвен. Пет минути след това Металург създаде първата си възможност пред вратата на Левски. Бразилецът Даниел стреля силно, но Михаил Иванов изби в ъглов удар. В 26-та Рамос се пребори за една топка в средата на терена, направи двоен пас с Бру и шутира от дистанция, но вратарят на украинците спаси без проблеми. Даниел от Металург Донецк получи нова възможност, но този път стреля покрай вратата на Левски. Шансове за Левски през първата част изтърваха Рамос и Родригес. Португалецът стреля от малък ъгъл, но Панкив изби в корнер, а Родригес шутира в страни от вратата. Секунди преди да свърши първата част Жоао Силва не успя да насочи топката с глава след центриране от корнер. Последва крайно неточен удар на Мюлдер, който прати топката в аут. На почивката Николай Митов направи само две рокади. На вратата застана Пламен Илиев, а Силва напусна за сметка на Де Карвальо. Второто полувреме започна с игра в средата на терена. „Сините“ бяха малко по-активни, но до хубави ситуации се стигаше трудно. В няколко случая момчетата на Митов не успяха да си дадат последния пас пред вратата. Така се стигна до 65-та минута, когато Левски направи чудесна контра. Гаджев получи топката в средата на терена. Де Карвальо тръгна по десния фланг, а българският национал пусна отлично към Родригес, който нахлу в наказателното поле и се разписа покрай вратаря Бангура. Малко по-късно голмайсторът Родригес бе сменен от Илиян Йорданов. Митов извади и асистента Гаджев, а на неговото място в игра се появи бразилецът Рамон Лопес. 15 минути преди края на мача в игра влезе Пламен Димов, който замени Димитър Везалов, който накуцваше. Секунди по-късно Рамос беше ритнат лошо и реагира, съдията обаче овладя положението. Митов направи още две бързи рокади. Даниел Димов смени Бру, но заигра в защита, а Пламен Димов бе пратен в средата на терена. Пинто пък отстъпи своето място на Орлин Старокин. За съжаление на „сините“ Грегъри Нелсон влезе остро в краката на Лопес и бразилецът беше сменен принудително от Христо Попадийн. Четири минути преди края „сините“ Дъстли Мюлдер пробва изстрел от дистанция, но топката излезе в дясно от вратата на Бандура. В края на мача Пламен Илиев сбърка един пас, но в крайна сметка успя да спаси шута на Даниел.