Петров ще се превърне в първия българин, участвал във Вуелтата за цялата й история, но преди това му предстои участие на Игрите в Лондон.

"Добре се чувствам преди първата ми Олимпиада. В добро настроение съм. Целият ден ще се кара. Очаквам възможно най-напред да финишираме, в първа група. Класирането зависи от много фактори. Не искам да карам на дъжд. Трасето все още не съм го видял на живо, не мога да правя коментари", сподели родният талант.

"Доволен съм от подготовката - имах участие в две състезания. Вълнувам се еднакво и от Олимпиадата, и от Обиколката на Испания", разкри още той.