Младежкият национален отбор по баскетбол отстъпи със 69:82 на домакина Италия в първия мач от приятелския турнир в Домеге ди Кадоре. Момчетата на Любо Минчев бяха сравнително равностойни на съперника си до последната четвъртина, в която обаче отбелязаха само девет точки, а допуснаха 22. В отделните части - 22:18, 24:19, 14:23, 22:9 - за крайното 82:69. Българският тим наниза цели 12 тройки, като по четири вкараха Павлин Иванов и Тенчо Тенчев. Именно с четири поредни точни шута от далеч, младежите стопиха разлика от 10 точки в края на третия период, за да влязат в четвъртата част при равенство - 60:60. След три минути без кош в началото на последната четвърт обаче, последва тройка на Ланди, а след това и техническо нарушение за пейката на България. Малко по-късно се стигна до най-голямата разлика до този момент в мача - 11 точки за Италия, но те бяха стопени наполовина, при 73:67. Серия от 9-0 за “адзурите“ обаче реши всичко в заключителните моменти, и направи преднината им цели 15 точки, преди окончателното 82:69. За разлика от предишните две контроли със Сърбия, младежите спечелиха борбата под коша, с 40 срещу 27. За Италия най-резултатен бе Аристиде Ланди със 17 точки. В програмата на турнира в Домеге, в събота България играе с Украйна от 19 часа, а в неделя от същия час среща Грузия. България: Кирилов 2, Грозев, Нацкин 3, Стоянов 7, Карамфилов 3, Иванов 14, Тенчев 14, Симеонов 11, Гълъбов 6, Димитров 6, Вутев 2, Минков. До Европейското първенство, Дивизия А, остават по-малко от две седмици, като отборът ни пътува за Естония на 8 юли.