Родената в Пловдив Неврие Йълмаз бе най-резултатна за победата на Турция с 92:71 над Сърбия в мача за бронзовите медали на Европейското първенство по баскетбол за жени. 33-годишният център завърши с 19 точки, четири борби и три асистенции за успеха на туркините, един от чийто лидери е тя вече години наред. Бирсел Вардърлъ добави 17 точки, шест борби и пет асистенции, а натурализираната Куанитра Холингсуърт добави 18 точки и взе 16 борби. Йелена Милованович завърши с 23 точки за сръбкините, които водеха с точка на почивката, но след това изиграха слабо второ полувреме, в което Турция изкова победата си. Беларус победи Чехия в мача за петото място, с 64:50, но и двата тима вече си бяха осигурили място на Световното първенство догодина. Тази година първите шест от Евробаскет взимат квота, тъй като Турция има директно място там, като домакин на надпреварата през 2014-та. Така от Евробаскет 2013, визи за Турция 2014 взимат Чехия, Беларус, Сърбия, Турция, и естествено двата финалиста – Испания и Франция.