България допусна първа загуба в група “А“ на европейските предквалификации за Евробаскет'2015 за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха пред гостуващия тим на Румъния със 74:77 (19:20, 5:24, 27:16, 23:17) точки. Българският тим успя да стопи пасив от 22 точки и да изравни по-малко от три минути преди сирената, но не успя да стигне до победата.  Въпреки поражението България остава начело в класирането в групата с 5 точки, пред Румъния с 4 точки и Исландия с 3 точки и мачпо-малко.  Първата част на двубоя във Варна беше равностойна и се игра кош за кош. Във вторите 10 минути настъпи спад в играта на българите, които отбелязаха само 5 точки срещу 24 за съперника. Така на почивката румънците имаха аванс от 20 точки - 44:24.  Домакините подобриха играта си в третата част, която спечелиха с 27:16 и преди финалните 10 минути губеха с 9 точки - 51:60.