Лукойл Академик води с 47:36 срещу Асесофт Плоещ в последния си мач от Еврокъп, в зала “Универсиада“. Двата отбора вече отпаднаха от надпреварата, и двубоят е без значение. Вероятно по тази причина, и заради непознатия съперник, залата остана почти празна. Най-впечатляващо бе отсъствието на Филип Виденов, който е бил отстранен от Лукойл с еднолично решение на треньора. След добро начало на крилата, Лукойл бързо поведе с 10 точки при 14:4, като половината актив на шампионите вкара Веско Веселинов. Аландо Тъкър също се разигра и авансът скочи до 15 точки преди края на първия период. Съотборникът на Веселинов от колежанските дни в САЩ Кристофър Дън и финландецът Джералд Лий попречиха разликата да стане разгромна след 1 част - 29:17. Бързата разлика разконцентрира защитата на Лукойл, и Плоещ тръгна със серия от 11-2 във втория период. Пасивът бе стопен до четири точки, но българският първенец успя да се стресне и да си върне двуцифрената преднина до почивката - 47:36. В игра за Лукойл във втората част се появиха и юношите Крис Минков и Николай Грозев. 15 точки през първото полувреме за домакините отбеляза Тъкър, докато Дън и Лий бяха реализирали повече от половината актив за Плоещ.