Далас Мавърикс е първият финалист в Западната конференция от плейофите на NBA, след като обърна мач №6 срещу Оклахома Тъндър, и го спечели по най-драматичния начин - 117:116.

Победата в залата в Тексас донесе и затваряне на серията при 4-2, което праща Далас на финал. Там от сряда сутрин започва битка с победителя от Денвър и Минесота, на които в понеделник предстои сблъсък №7, който ще определи съперника на Лука Дончич и компания.

А те минаха през изоставане от 17 точки в началото на третата четвърт и пасив от 9 на старта на четвъртата, за да спелечят мача тази сутрин. И да си спестят гостуване в Оклахома за седми двубой, ако бяха загубили.

Словенецът Дончич завърши с трипъл дабъл - 29 точки, 10 асистенции и 10 борби, като бе големият лидер на отбора си. Но и други извисиха ръст при огромното предизвикателство отсреща.

Гостите играха много силно, водени от Шей Гилджъс-Александър, който наниза 36 точки.

Дерик Джоунс и Кайри Ървинг вкараха по 22 за Далас, а в решаващ момент се намеси и Пи Джей Уошингтън, който наниза 9 точки, но все в последните 5 минути.

Именно той застана на линията за наказателни удари само 3 секунди преди края, за да изпълни три - фаулиран бе при опит за стрелба от тройката.

Далас изоставаше със 115:116, а Уошингтън с голям късмет вкара първите две изпълнения, като третото пропусна нарочно, за да остави без време за реакция гостите.

Те все пак се докопаха до топката и стреляха по коша през цялото игрище, но нямаше шанс това да е попадение.