Лука Дончич направи силен мач със седмия си трипъл дабъл в плейофите, но и нетипично много лични грешки - 8 загубени топки в атака, а Далас загуби и мач №2 от финалната серия в НБА.

Бостън Селтикс води с 2-0, след като спечели в своята зала със 105:98, а словенският лидер на съперника пое вината за поражението. Въпреки че е ясно - без него Далас нямаше да е на финали, а и тази сутрин нямаше да е толкова близо до това да отнеме с победа домакинското предимство на отбор №1 от редовния сезон.

Лука наниза 32 точки, добави 11 борби и 11 асистенции. Статистики, достатъчно показателни сами по себе си. Но неговите 8 търноувъра донесоха резултатни атаки във всеки един случай за съперника.

"Той е най-добрият играч в света, нямам никакви забележки към играта му", каза треньорът на гостите Джейсън Кид.

Самият Дончич обаче имаше. "Направих някои глупости и отборът плати за това", отсече на пресконференцията.

Бостън водеше с три точки на полувремето, въпреки че през първите две четвърти стреляше ужасно от тройката, а Джейсън Тейтъм бе ограничен до почти нулев ефект. Но в този тим винаги се намира кой да поеме палката на лидер, когато е необходимо.

Джру Холидей вкара 26 точки, а Джейлън Браун добави 21. В третата и четвъртата част Бостън натрупа аванс, а в контраст Далас избледняваше.

Но със серия от 9 поредни точки се върна в играта при само 75 секунди до края - 98:103. Тогава дойде решаващ момент.

Гостите направиха атаката си, Пи Джей Уошингтън поднесе към коша за 2 точки и щеше да намали резултата до 100:103, но Дерик Уайт го парира с невероятен чадър иззад гърба му (основната снимка), за да предотврати намаляването на разликата до едно притежание на топката.

Това бе ключов момент. Далас не отбеляза повече, Браун добави нови две точки и Селтикс е на 2 победи от титлата при 2-0.

Следват два мача в Тексас в четвъртък и събота сутринта наше време.