Сакраменто вдига сериозен шум при завръщането си в плейофите на НБА след 17-годишно прекъсване. "Кралете" спечелиха със 114:106 и мач №2 от серията си в първия кръг на Запад срещу шампионите от Голдън Стейт и така вече водят с 2-0.

Втората среща бе изключително динамична и интригуваща, но не мина и без напрежение, след като обичайният заподозрян Дреймънд Грийн отново влезе в светлината на прожекторите с неспортсменска постъпка. В последната четвърт ветеранът настъпи Домантас Сабонис от Кингс, който бе на земята, а това доведе до изгонването му от двубоя.

Голдън Стейт е в непозната досега за ерата на Стеф Къри ситуация, защото откакто тройкаджия №1 в историята на НБА играе за клуба, Уориърс не бяха изоставали с 0-2 в плейофите. За последно нещо подобно се бе случвало през 2007 година, две години преди Къри да влезе в НБА.

ДеАрън Фокс за втори пореден мач бе в основата на триумфа на своя тим, завършвайки с 24 точки, като три от тях бяха особено ключови и изведоха домакините напред със 107:101 две минути преди края, а Давион Мичъл наниза още една тройка, с която "кралете" дръпнаха със 112:103 минута преди края и на практика убиха надеждата на съперника. Домантас Сабонис също вкара 24 точки, а Малик Монк се включи с 18 от пейката.

Стеф Къри с 28 точки, Андрю Уигинс с 22 и Клей Томпсън с 21 бяха топреализаторите за гостите. Следващите два мача са домакинства на Голдън Стейт.

Филаделфия също поведе с 2-0 в серията си срещу Бруклин на Изток. Сиксърс изиграха силно второ полувреме, в което наваксаха изоставане от пет точки и напълно заслужено се поздравиха с втора победа.

Това стана факт след 33 точки на Тайриз Макси, както и 20 точки, 19 борби и 7 асистенции на Джоел Ембийд, сочен като фаворит за наградата "Най-полезен играч" на сезона. Джеймс Хардън завърши само с 8 точки за 38 минути игра, но това не бе проблеми за Фили, защото Тобайъс Харис също вкара 20. За Нетс над всички бе Кам Джонсън с 28.

Междувременно стана ясно, че Джарън Джаксън-младши от състава на Мемфис е избран за "Защитник на годината". Той събра 391 точки в гласуването, включително 56 от 100 възможни гласа за първо място, изпреварвайки Брук Лопез от Милуоки и Еван Моубли от Кливланд.

208-сантиметровият играч става вторият най-млад носител на отличието след Дуайт Хауърд, който също печели наградата на 23 години, но с няколко месеца разлика във възрастта. Джаксън завърши редовния сезон с 3.0 чадъра (№1 в НБА) и 1.0 отнети топки средно на мач като добавка към показатели от 18.6 точки и 6.8 борби.