Ню Йорк Никс победи със 130:121 Индиана и поведе с 2-0 успеха в серията от полуфиналите на плейофите в NBA на Изток.

Следват два мача в залата на Пейсърс в Индианаполис, където Никс няма да има и подкрепата на "Медисън Скуеър Гардън", оказала се с важна стойност в първите две срещи от серията.

Трибуните бяха посърнали в мач №2, когато звездата на домакините Джейлън Брънсън излезе и пропусна цялата втора четвърт с травма. Но гардът отнякъде намери сили и се върна за второто полувреме, като реализира 29 точки и помогна за обрат.

Индиана водеше с 10 на почивката след втората част.

Брънсън не успя да вкара 40 в пети пореден плейофен мач, но това едва ли го притеснява.

Той свърши достатъчно и сега ще очаква прегледите, за да се знае дали ще играе в двубой №3.

Ню Йорк подели точките между стартовата петица - Ануноби вкара 28, Хартънщайн допринесе с 14, Джош Харт наниза 19, а Донте Дивинченцо - 29.

Индиана ще има усещането за пропуснат шанс, след като 34 на Тайрис Халибъртън не стигнаха.

Паксал Сиакам добави 14, плюс 9 борби за гостите.

В същото време Никола Йокич за трети път бе обявен за MVP на лигата в последните четири сезона. Сръбският лидер на Денвър печели наградата с 926 точки и общо 79 първи места във вотовете.

Втори е Шай Гилджъс-Аликзандър от Оклахома с 640 т., а трети - Лука Дончич от Далас (566). Янис Адетокумпо (Милуоки) е №4 в гласовете със 192, а пети остава именно Брънсън от Никс (142).