НБА наложи глоба от 750 000 долара на Далас Маверикс, задето остави целия титулярен състав извън игрището за почти целия мач срещу Чикаго Булс, последен от редовния сезон в лигата.

Ходът дойде съвсем умишлено, тъй като Лука Дончич и компания вече бяха загубили шансове за плейофите.

На терена гостите спечелиха със 115:112, а Дончич игра само 12 минути. Другата голяма звезда Кайри Ървинг изобкщо не се появи, а Далас изненадващо обяви него, Макс Клебър и Тим Хардауей за контузени.

Отсъствието на Джош Грийн и Крис Ууд бе обяснено с "дадена им е почивка". Не е ясно за какво, след като това бе последният мач за сезона.

Разбира се, целта на Далас бе да загуби, за да си спечели по-добра позиция в драфта за следващия сезон. Колкото по-назад си класиран в края на сезона, толкова по-преден избор имаш за следващия...

"Мавърикс са нарушили правилата на лигата и са показали ясно намерение да загубят мач", се казва в изявлението на НБА.