На фона на кошмарните новини за състоянието на Александър Везенков, неговият Сакраменто Кингс записа четвърта загуба в последните си пет мача.

Кралете загубиха със 125:130 от Финикс Сънс, като поражението бе второ в рамките на 72 часа.

Вчера в Сакраменто получиха кошмарните новини, че Алексанър Везенков има сериозно изкълчване на глезена и ще бъде извън игра между 4 и 6 седмици.

Българинът няма да успее да помогне в остатъка от борбата за място в плейофите, в която Сакраменто продължава да губи позиции.

А Кралете започнаха силно във Финикс, като макар и с минимален аванс, успяха да спечелят първите две части и се оттеглиха на полувреме при резултат от 67:64.

Три поредни тройки обаче обърнаха резултата в полза на слънцата още в първата минута и половина на третата част, а до края на мача Сакраменто така и не успя отново да си върне преднината.

Все пак интрига имаше до самия край, защото кош на Сабонис направи така, че 25 секунди преди края Сакраменто изоставаше само с точка при 123:124.

Девин Букър обаче вкара четири наказателни удара, а въпреки коша на Фокс в полза на Кингс, нови два наказателни удара оформиха крайното 130:125 в полза на Сънс.

Така Сакраменто Кингс заема седмото място в Западната конференция с актив от 30 победи и 23 загуби. Позиция, кояот осигурява място на бараж за плейофите.