Стеф Къри сложи наметалото на Супермен и наниза 50 точки за Голдън Стейт, а те бяха достатъчни за победата на шампионите в НБА в мач №7 от серията срещу Сакраменто.

Уориърс спечели със 120:100 като гост и затвори емоционалния сблъсък, като продължава защитата на титлата си.

Къри записа името си в книгата с рекордите - никой досега не бе вкарвал 50 в решаващ седми мач от серии в плейофите.

"Има си причина да е двукратен MVP на лигата, а някои от нас биха казали, че трябваше да има поне още две такива отличия", вдигна рамене съучастникът му Клей Томпсън след блестящото представяне на Къри. Асът по никакъв начин не пожела да изземе славата за себе си и каза - "Отборът спечели, аз просто имах добра вечер в стрелбата".

Добра беше, спор няма - 20 от 38 опита в коша, като 30 от точките дойдоха през второто полувреме.

На почивката Голдън Стейт изоставаше с 2 точки, но с Къри начело този тим не може да бъде отписван никога.

В полуфиналите на Запад се задава епос - Уориърс срещу ЛА Лейкърс. Не са се срещали в плейофите от над 30 години, но специално този тим на Голдън Стейт има история с ЛеБрон Джеймс, лидера на Лейкърс.

Четири поредни финала в НБА между 2015-а и 2018 г. бяха между Голдън Стейт и Кливлънд на ЛеБрон, като Къри и компания спечелиха три.

Ню Йорк Никс загуби у дома от Маями мач №1 от полуфиналната серия на Изток - 101:108, като звездата на гостите Джими Бътлър наниза 25 точки.