Никола Йокич и Лука Дончич украсиха историческа вечер в НБА с надстрелване, което държа в напрежение всички до последния миг.

Денвър на Йокич победи Далас на Дончич със 125:114, като това бе първи мач от Турнира за Купата на НБА, който се провежда за първи път. Той ще върви в рамките на сезона, резултатите се зачитат и в общата статистика, но отделно ще са валидни и в турнирната.

Победителите от шестте групи отиват на четвъртфинали (плюс два най-добри втори), а финалната четворка е през декември във Вегас.

Та в този странен формат, но всъщност като част от сезона, мачовете тази нощ бяха първите от групите. И бяха като плейофи - ожесточени.

Йокич вкара 33 точки, добави 14 рибаунда и 9 асистенции, оставайки на една от поредния си трипъл дабъл. Дончич отсреща наниза 34 точки плюс 10 борби и 8 асистенции. Също съвсем близо до трипъл дабъл! Двете суперзвезди от Източна Европа изнесоха шоуто на нощта.

В същото време в Оклахома имаше поредна драма с марка "Голдън Стейт". Този отбор два пъти разплака Сакраменто с Везенков с кошове в края от старта на сезона, а сега стори същото с домакините, пак в мач от In-Season Tournament - новото въведение в НБА. Уориърс спечелиха със 141:139, като пак Стеф Къри пусна гилотината само 0.2 секунди преди края, поднасяйки топката в коша за победата. Великият Къри завърши с 30 точки и прави невероятен старт на сезона.

Още резултати:

Индиана - Кливлънд 116:121

Милуоки - Ню Йорк Никс 110:105

Маями - Вашингтон 121:114

Чикаго - Бруклин 107:109

Портланд - Мемфис 115:113.

Везенков и Сакраменто ще дебютират в турнира с гостуване в Хюстън в неделя сутринта наше време.