Сакраменто Кингс постигна трета поредна победа в редовния сезон на Националната баскетболна лига след триумф със 120:115 при гостуването на Далас Маверикс.

"Кралете", които бяха без контузения Александър Везенков, изиграха много силно първо полувреме, от което се оттеглиха с аванс от 14 точки. През третата четвърт добрата им игра продължи и авансът се увеличи, а силен период на Далас в края се оказа недостатъчен за домакините.

Дарън Фокс отново бе над всички за победителтие с 34 точки, като той спечели персоналния дуел със суперзвездата Лука Дончич. Словенецът направи трипъл-дабъл - 28 точки, 10 борби и 17 асистенции.

За Сакраменто силно се представи отново и Харисън Барнс с 20 точки, а Кевин Хюртер добави 18.

Отборът на Майк Браун продължава да е пети в Западната конференция с актив от 26 победи и 18 загуби. Далас е осми в тази таблица с 25 победи и 21 загуби.