Сакраменто Кингс на българския национал Александър Везенков допусна втора поредна тежка загуба при гостуване на Хюстън Рокетс в НБА.

"Кралете" отстъпиха с 97:122 само два дни, след като също загубиха тежко от този съперник, тогава с 18 точки разлика.

Везенков отново имаше неубедителен мач, като вкара само две точки при престой от 11 минути в двубоя.

Стрелбата му бе в унисон на неговите съотборници, а тя се изразяваше в три опита за кош от тройката, като никой от тях не бе успешен. Други четири опита бяха от по-близката дистанция, като реализираният кош бе един. Българинът направи и една асистенция.

Стрелбата на Сакраменто определено не вървеше и Хюстън бързо натрупа аванс, като на полувремето вече водеше с 67:42. Разликата скочи още в третата четвърт, която завърши при резултат 97:60. Сакраменто успя да посъкрати срамната разлика със силна последна четвърт, спечелена с 37:25.

Най-резултатен за победителите бе Джейлън Грийн с 23 точки. Младата турска звезда Алперен Шенгюн добави 17, а Аарън Холидей 13. За Кингс най-резултатен бе Кион Елис с 15 точки, Кевин Хюртер завърши с 13, а Кийгън Мъри с 12.

Поражението е четвърто за Сакраменто в досегашните шест мача, като тимът е 13-и в Западната конференция и последен в Пасифик дивизията. Хюстън пък е с актив от 3 победи и 3 загуби, което му отрежда осмо място на Запад.

Следващият мач на Александър Везенков и компания е домакинство на Портланд Трейл Блейзърс в четвъртък сутринта.