Александър Везенков бе основна движеща сила за Олимпиакос в първия мач на клуба в елита на Гърция след пауза от две години. Тимът прекара последните два сезона във втора дивизия заради драма, съпътстваща съдиите на едно от дербитата с Панатинайкос през 2019 година. Тогава тимът напусна терена на почивката и не се върна за втората половина на мача, а последиците доведоха до изхвърляне от първенството и изгнание във втория ешелон.

Така на практика в последните две години Олимпиакос играеше сериозни мачове единствено в Евролигата, но сега се завърна в елтината дивизия на страната, и то по запомнящ се начин - с категоричен успех със 103:78 над градския съперник АЕК.

Българският национал Везенков бе блестящ при убедителния триумф на своя тим, като този път се отличи с 27 точки и 11 борби!

Статистиката му бе допълнена от 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 30 игрови минути. Крилото пропусна едва пет стрелби от игра, като завърши с 9/10 за 2 точки и 3/7 от зоната за три точки, като стигна до този актив без да изпълни нито един наказателн удар.

Костас Папаниколау с 14 точки, Янулиос Ларенцакис с 13 и Костас Слукас с 12 бяха останалите най-добри реализатори за Олимпиакос.

Само след няколко дни на Везенков и съотборниците му им предстои сериозна битка в Евролигата - домакинство на Реал (Мадрид) на 8 октомври.