Десетте най-големи сензации на световни първенства по футбол
Защо случилото се с Аржентина и Германия в последните два дни следва традицията
Обратно в новинатаКоментари - Десетте най-големи сензации на световни първенства по футбол | Корнер.dir.bg
Коментари 10
Рабах Маджер вкарва гол с петичка на финала на КЕШ през 1987 г срещу Байерн Мюнхен. На Световното 1982 вкарва с добавка първия гол срещу ФРГ. Сменете си дилъра, за да не пишете пак глупости!
Някаква си България бие Аржентина с 2:0, отстранява Мексико след дузпи и бие Германие с 2:1 на четвърт финал, след което отива на полуфинал, където бива жестоко порязана срещу Италия. Това може ли да е изненада?
И преди си писах, че японците могат да объркат сметките. Добре че знам как да търся, да си намеря коментари. Ето как започва коментар от преди срещата: 2022-11-23 10:44:46 "Японците като нищо могат да изненадат някой от фаворитите. Немците са пълна неяснота, дали ще се издънят или спечелят титлата." 2022-11-17 09:06:09 "Дори в група Испания, Германия, Япония и Коста Рика ли бе, все тая, японците като нищо ще объркат сметките. Германия е непредвидим - от пълен провал до печелене на титлата." Така че такава изненада не е. 2022-11-18 13:44:58 "Англия и Аржентина са стабилни, но не и фаворити." Макар точно в този мач не очаквах да се издънят Аржентина. Германия понеже играе с Испания, не сътвори ли чудо да бие, вече сигурно са отпаднали. Моите фаворити са Франция (най-голяма индивидуална и клубна класа), Бразилия (голям брой добри и нови), Испания със съмнения, че нямат нападатели, като на европейското.
То за някои е изненада и че на световното в Бразилия, немците ги биха 7:1. А то бразилците си бяха трагични и се залъгваха, отделно без Неймар, Тиаго Силва и двама супер рискови централни защитници, а Германия във форма тогава.
Ясно е, че се прави копи-пейст, явно , че не се влага капка умисъл и българското чудо в САЩ няма значение за вас. Но поне не пишете с толкова много правописни грешки ... Ама пусти , Google Translate!
Нашето американско лято от 1994 г. явно е просто една семпла закономерност за автора, защото не го е споменал. Същата закономерност явно е и германският триумф през 1954 г. на финала срещу маджарите, защото той също не е споменат. Но, вундертимът на Унгария е споменат, само че заради първенството 4 години по-късно, в Швеция, където обаче отборът е без звездата си Пушкаш. А да споменеш Унгария без Пушкаш, е все едно да споменеш Холандия от 70-те без Кройф - доста тъпо от страна на този, който използва подобни сравнения...
Наистина много куха статия. Толкова безинтересна, че даже може да откаже някой да гледа футбол, ако тези изброени неща са най-големите сензации. Никаква креативност от автора, а извадена от някой чуждестранен анал.