Видео показва последните мигове на боса на "Лестър"

Записът се появил в социалните мрежи и е предоставен на разследващите

Обратно в новината

Коментари - Видео показва последните мигове на боса на "Лестър" | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Втори милярдер от Висшата лига отпада. Първият беше Абрамович, размина се със заточение. След BREXIT баницата ще е с по-малки размери, а милярдери бол в Лондон.

и без да съм експерт забелязах, че проблема е в опашната перка. но и, че има и друг проблем - бързото падане на машината говори за такъв.

добре, че не пострада тревата на стадиона. никога няма се кача на хеликоптер. да си милярдер е рискова професия, се оказва.

Вижда се как влиза в неспасяем "свредел", просто е ужасно а пилотът е безсилен.

За съжаление не са имали никакъв шанс при такава повреда. При загуба на задната перка машината става неуправляема и дори да си най-добрия пилот на тази планета нямаш начин да оцелееш ако проблема се появи след определена височина. В бъдеще цивилните хеликоптери няма да имат перка на опашката а просто ще имат две основни въртящи се в противоположни посоки. (технология която Руснаците отдавна са разработили и ползват за техните военни хеликоптери).

Ахахахаа Смешко

Технологията с коаксиални ротори е отпреди първата световна война и е пълно с летящи образци. Руснаците са я усъвършенствали, но във фамилията Ка, докато Мил са по класическата с един ротор и заден стабилизатор. Американците са избрали двуроторен вариант с две отделни перки както е при Boeing Chinook и заради това се отказват Sikorsky S-69, заради по-трудното обслужване. Но сега се връщат и на тази схема на задвижване с допълнителна задна перка.

Всъщност видеото показва последните мигове на хеликоптера. Ако имаше видео вътре от кабината, е те тогава щеше да е вярно. Жалко за хората, каквито и да са били те.

Някои малки самолети имат аварийна парашутна система: https://www.youtube.com/watch?v=SX3n2baYjys Но и тя няма да работи при всички височини.

и богатие падат

Повреда в механизмите около задвижващия вал на опашния винт, или в този за управление на лопатките му. Пилота нищо не може да направи, особено на височина т.н. "мъртва зона" зона при хеликоптерите - под 50 м. Недостатъчна височина, която дава много малко време за реакция на пилота при евентуална авария.

а гъстия дим който се вижда дали е нормално?

Виждал ли си как пали трактор?

Дори не съм и любител, но съм чел, че с управление на тягата на основния винт може да се избегне завъртане на машината и с голяма вероятност да се приземи без да се разбие.

Ясна е работата - изгуби опашния винт. А, бе, милиардери прости, тези машини са много по-сложни и рисковани от самолетите. Рискът да се лети с тях е оправдан, когато става дума за военни действия, спасителни операции или превоз без реална алтернатива. Тогава като падат, поне е било защото са вършели работа с тях. А тук - да си ходи от вилата на стадиона, щото е голямата работа и пътищата са за плебса. Нашите и те - колко народ изпада напоследък с малки самолети. Тези хвърчалки са страшно неинертни и както летят, така и падат, т.е. са най-опасният вариант и са само за опитни пилоти, обаче нашите "бизнесмени" и те барабар Петко с мъжете...

нищо не разбирам, но не може ли да катапултират? Моля да не ми се смееш.

Единствените хеликоптери, които са снабдени с катапулти са руските Ка-50 и Ка-52, но дори и в този случай става въпрос за военни машини. Никой не слага катапулти в граждански самолети/вертолети - много скъпо излиза

През кое да катапултират? През основния винт да г транжира ли? Единствените хеликоптерни катапулти са руски и при пуск пиропатрони режат болтовете, държащи лопатите на основния винт, които се разхвърчават и пилотът тогава излита без над него да се върти това нещо. Проблемът е, че катапултите са много сериозни съоражения, употребата им е много рискована и рядко се разминават без последствия. Това когато става дума за един пилот в хеликоптера. Когато става дума за пътнически с 10 места - забрави. Няма как изобщо да ги разположат вътре, да не говорим ако хипотетично имаше такива граждански хеликоптери какво ще стане долу както летят над населени места. За самолетите - може, но трябва да са максимум двуместни и разположени един зад друг тандемно, а такива са само военните самолети. Отделно, едни катапулт струва повече от малкия самоет, с който се трепят. Идеята е, че вместо да се правят на много заети и бързащи, да си се возят с по-големи и сигурни коли и да не правят като Даяна в тунела.

Колегите са обяснили доста подробно. Катапултите са скъпи удоволствия. Не е невъзможно, просто икономически не е изгодно на никоя компания да ги прави. Специално за пътническите самолети има и друг проблем. Те като летят на 10км височина, ако се катаплтурат от такава височина, масова хората ще измрат от студ и липса на кислород преди да стигнат до земята и да се отвори парашута. По-интересния въпрос тук е, защо тази машина е стигнала до такъв механичен проблем. Ако е паднал наистина витловия винт, то кога е минавал последно технически преглед. Аз ако бях милиардер, хеликоптера ми щеше да се преглежда при всяка удобна възможност - ако ще и всеки ден да е това.

Е, то от голям лайнер няма нужда да се катапултира - той е инертен и ако не влезе в свредел или не загуби крило, може да се скача с парашути с автоматично отваряне. Студът не е чак такъв и хипотермията не е толкова бърз процес, а кислородът - има маски, а и без маски ще загубят съзнание, но няма да умрат преди да слязат в по-плътните слоеве. Проблемът е, че това е излишно занимание, защото самолетите летят предимно над вода, планини или населени места. Отделно, че на тях се возят възрастни, деца, жени и прочее, които по-добре изобщо да не скачат. За капак - огромната част от самолетните катастрофи статистически минават без или с малко жертви и се случват при излитане или кацане, т.е. близо до земята когато е най-опасно и тогава парашутите са неприложими. веднъж тръгнал по курса на височина, шанъст да падне е или атентат или много груба човешка грешка. Катапултите са за бързо изнасяне когато те настига ракета или вече самолетът няма управление и само сила може да те изхвърли от кабината. Шансът катапултиращият да оцелее изобщо не е 100%, а вероятността след това лекарите да му позволят отново да лети е средна. При това не говорим за ужасиите на свръхзвуковото катапултиране.

До ЕДИН ДРУГ> Винтовете се отстрелват, по-нататък е лесно.