Коментари - Връщане в релси: България заприлича на футболен отбор, а дори и това е новина | corner.dir.bg

Връщане в релси: България заприлича на футболен отбор, а дори и това е новина

Без фанфари и обещания за красив футбол в модерна схема, Илиан Илиев направи тима ни труден за побеждаване

Обратно в новината
| Редактор : Венислав Кирилов

Коментари - Връщане в релси: България заприлича на футболен отбор, а дори и това е новина | Корнер.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари 25

Голмайсторът трябваше да целуне не фанелката си след отбелязване на гола, а левият крак на алекс колев, който му даде топката с думите " На, кьорчо! Вкарай го!"

Добре че има такива отбори, които създават илюзия в оптимистите, че отлепяме от дъното, но ... дотам. Все в един момент идва някой средняк, който ни приземява. Но живота продължава, гледаме напред и те така.

Нека малко намалим хвалебствията. Гледахме мача - не играхме изобщо никакъв футбол. Първото полувреме се опитваха мометата, но деобре, че беше грешката на ирландците, че да вкараме този измъчен гол. От там нататък мача се игра на една врата - нашата. 50-60 мин. защитата на Сев. Ирландия играеха на центъра на игрището. Бяхме в глуха защита цяло второ полувреме и само късмет ни спаси от изравнителен гол. Второто полувреме мисля, че нямаме удър към вратата, а и май рядко минавахме центъра с топката. И аз искам да върви отбора, но сме далеч от ласките, които се носят из медиите за "летене" и "гръмка победа".

Тия тикви нямат нивото на квартално отборче, преди 20 30 години всички юнощи щяха да ги пият!

Не може да затваряш мача при резултат с 1 гол разлика за теб, като пускаш защитници. Затваряш го, като държиш преса в полето на противника и не му даваш да стигне до твоята врата. Затваряш го, като пуснеш полузащитници и нападатели, които да знаят как да сържат топката в отбора и в противниковото поле, когато я получат. В момента, в който пусна допълнително защотници и Ирландците пробиха баш там и беше цяло чудо, че Митов спаси.

Похвално е че сме победили от толкова години насам, но ми се струват прекалено големи хвалбите .... не е лошо да сме стъпили здраво на земята, една побена от един мач не може да бъде мерило за нещо. Когато бройката на победите се вдигне и започнем по малко да губим и правим равенства тогава е редно да хвалим.

Ако трябва да бъдем болезнено честни - нищо особено не се е случило. И двата тима бяха изключително слаби, а ние се поизмъчихме с тях - срещу Белариус, смело може да се каже, че не им бяхме на истинско гости, а в Унагрия, пред празни трибуни. Тях може да НЕ бием в Пловдив, при домакинството ни. Северна Ирландия - те като домкин ще ни бият, дума да няма. Люксембург - като домакин ще ни изкарат най-малко равен, вероятно хикс ще завършим и в София. Само припомням, че преди началото на кампанията, те бяха фаворита в нашата група, поне на хартия. Беларус - мъчен мач ни чака срещу тях като домакин, в Пловдив, защото....от тотален аутсайдер, вече са в 4 т. и са в играта за челото. Лукашенко иска да го Втъкне на европата, задето ги карат да домакинстват в унгария, без публика..... и ще втъкне умело на един солташак на НАТО, като България.

На кой идиот не му беше ясно, че няма по добър от Илиян за този пост. Просто може да постига резултати и със средна ръка играчи.

Дори за Илиан Илиев преди като футболист на Бенфика, си спомням как по едно време вкарваше голове със задни ножици. Дори доближаващ се като футболист до него нямаме.

Нека започнем с това как се става футболист в А група и особено в националния. Знаете ли как? С корупция- пари плащаш и родителите трябва да не са случайни. Второто условие- да си висок и да можеш да тичаш като кон. Това не е нашенско само- в Европа е така.Затова негрите от Африка играят, а белите гледат от трибуните. Поради това футбола изгуби красотата и импровизацията, а вече едно безкраино бързо подаване на топката. В целия елит в Европа има 5 имена които наистина са природни таланти и всички си мислят,че те са феномени. Еми не са, просто са родени за футбол. Феномените дори да ги има не биха стигнали до големия футбол. За пример ще дам Марадона- малко над 1.60 висок от супер бедняшко семейство. Не отговаря на критерийте за футболист. Гаринча- един крак по къс от другия- не отговаря на критерийте. Затова не гледам футбол.

И Герд Мюлер, като го предложили на Байерн, треньора го гледал с недоверие, че бил трътлест ли, но им променя историята и от там стават гранд.

По 3 гола на мач, пък ще видим колко време ще ти трябва до играч на Барселона.

Пише се "критериите", не "критерийте".

Това си е цяло чудо на чудесата. Като се има в предвид, че нямаме футболисти които да играят, понеже отборите са препълнени от второкласни чужденци!

в релсите на теснолинйката сме

Каквото ги възхвалявате тия дърводелци, ще кажеш са били отбори като Германия или Бразилия примерно...Май забравихте че Гонзо още стой на поста и никой не го иска, така че не се опитвайте да вмените на хората противоречиви мисли, тъпани!

Двата мача играха добре първото полувреме. За второ нямат сили. Срещу северноирландците първото полувреме бяха малко по-добрият отбор. От нашият гол нататък бяха на опълчение, освен едни последни минути. Определено имаме и проблем в защита, но поне обираха високите топки. Имаше двата мача и грешки кои е избрал Илиев и направи късно смени. Например Антов е защитник и не става за полузащитата, където го бе пуснал срещу Беларус. Щях да го сменя на полувремето, а не да чакам. Първият мач и Десподов игра само първото полувреме до малко след половината. После не направи нищо. Смени го късно. Пуснатият на мястото на Антов Иван Минчев игра по-добре и пускаше извеждащи пасове. Вторият мач излезе един нападател (Мартин Минчев) зад Алекс Колев, дето не видях какво направи. Да си бе пуснал някой дето може да държи топката, особено при натиска после. Класическа грешка е, при опълчение да се пускат още защитници. Трябва да се пускат полузащитници да държат топката. Или бързаци за контри. Като пуснеш още защитници, така ги каниш в наказателното поле.

Оставаше и да паднеме и от тия... както писаха, последната им победа над БГ е била 70-те години.

За съжаление - коментарът тук е в същото качество, както и ниското качество на игра. Показва неразбиране и е само ... просто празни приказки. Имали сме били много положение, ама не сме били вкарали. Ами, ако това не те подсеща нещо... обърни внимание на тоталната липса на идея за организирана игра. Само търчане, ритане напред, ако се намери свободен съотборник.... И именно само, заради Колев тук имаше победа! Заради неговата упоритост имаше победа!

Като там вината не е само на вратаря на северноирландците, а и на защитника, че стоя, а не съкрати разстоянието. Когато защитник чака топката да стигне до него, много често някой изскача от зад и става положение. В наказателното поле не се чака.

Отезвяването няма да закъснее и пак ще е определяно, като "болезнено", но за нас ще е смешно. Кое се е променило ... БФС, терените, политиката, избора на треньор и футболисти, диктатът от футболни президенти ...

Леко с хвалбите! Доста посредствено представяне. Желание ДА, но качество НЕ. Следващият мач с по класен отбор, ще покаже истинското лице на националният ни тим.

Не ги съдят. Иначе дупедавците никога не са доволни.