Гросмайстор Иван Радулов и международен майстор /жени/ Ружка Генова станаха шампиони за мъже и жени по ускорен шахмат на Европейските индивидуални първенства за сеньори, които се проведоха в Пловдив. Крайната равносметка е, че българските шахматисти завоюваха три златни медали от 13-ите Европейски индивидуални първенства за сеньори /мъже и жени/, които се проведоха в “Новотел“ Пловдив - на ГМ /жени/ Маргарита Войска по класически шахмат при жените и двете шампионски титли на рапида - на ГМ Иван Радулов и ММ /жени/ Ружка Генова. И тримата шампиони са състезатели на ШК “Локомотив“ Пловдив.  Престижната колекция на Българската шахматна федерация се попълни с три нови европейски титли. При мъжете ГМ Иван Радулов имаше “шахматно вдъхновение“ и се “разправи“ с противниците си в стил, характерен за най-добрите му шахматни години. ГМ Иван Радулов завърши със 7 точки, като постигна 6 победи и 2 ремита. Втори сребърен медал на шампионатите постигна ГМ Евгени Свещников от Латвия, който също е със 7 точки. Бронзовият медал завоюва ГМ Владимир Охотник, Франция с 6,5 т., който загуби в предпоследния кръг от българския гросмайстор. Той имаше най-добър втори показател в групата от 4-ма шахматисти, които заеха съответно 3-6-то място - ММ Анатоли Шведчиков от Русия, ММ Леон Ледерман от Израел и ГМ Бошко Абрамович.  При жените ММ Ружка Генова спечели шампионската титла по ускорения шахмат със 7 точки.