Отборът на Швейцария прави истински фурор на Световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия, газейки един след друг фаворитите. Кръстоносците, считани по принцип за средняшки отбор, записаха трета поредна победа срещу фаворит - този път срещу Чехия с 5:2. Мачът бе от груповата фаза на турнира. Швейцария откри в края на първата третина, а в началото на втората резултатът стана 2:0. Чехите успяха да върнат един гол, но в последната част Кръстоносците забиха три шайби срещу само една на съперниците си - 5:2. Чехите опитаха да отърват резила, като в последната минута на мача извадиха вратаря си и заиграха с шест полеви играчи - но и това не помогна на бившите световни шампиони. В предишните две срещи от груповата фаза Швейцария записа две победи с по 3:2 - на Швеция и Канада, като Кленовите листа бяха пречупени след продължения и дузпи. /БГНЕС