Симона Минкова от клуб Левски спечели многобоя при девойките старша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика, категория “А“, което стартира днес в зала “Универсиада“ в София. Входът за публика е свободен. Минкова събра сбор от 45.175 точки. Втора завърши Натали Маринова (Академик) с 44.450 точки, а трета - Гергана Николова (Левски) с 44.400 точки. Сред първите шаст са още Кристияна Чалмас (Тракия) с 43.483 точки, Антонина Итова (Левски Илиана) с 43.175 точки и Яна Попова (Левски-Триадица) с 43.109 точки. Отборно шампион е Левски с 86.775 точки, пред Левски Илиана с 83.908 точки и Левски Триадица с 83.809 точки. Над 200 гимнастички от клубовете от цялата страна участват в шампионата, който е за девойки младша възраст, девойки старша възраст и за жени. В четвъртък от 10.00 часа са финалите на отделните уреди при девойките старша възраст. В петък от 9.00 часа до 18.00 часа е многобоят при девойки младша възраст. От 9.00 часа в събота започва надпреварата в многобоя за жени, а състезанието завършва в 16.00 часа с награждаването на победителките. В неделя от 9.30 са финалите на уредите при девойките младша възраст, а от 11.00 часа - финалите при жените. Междувременно утре на националния стадион “Васил Левски“ от 14.00 часа ще се проведе годишното отчетно общо събрание на БФХГ при следния дневен ред: 1.Отчет за дейността на БФХГ за 2012 г.