Александър Овечкин донесе победата на Вашингтон над Детройт с 6:5 в продължението на мача от Националната хокейна лига. Победното попадение дело на руснака падна в 2:37 минута на допълнителното време. Попадението на Овечкин е 39-о от началото на сезона, с което той е лидер при реализаторите. Мачът започна силно за Вашингтон, който поведе с 3:1 след първата част. Головете за Кепитълс отбелязаха Джейсън Чимера, Джоел Уорд и Джон Карлсън, докато за Ред Уингс се разписа Густав Нюкуист. Детройт обаче успя да спечели втория и третия период с по 2:1 и по този начин да изравни резултата 5:5. През втория период за Детройт вкараха Томаш Татар и отново Густав Нюкуист, докато за Вашингтон се разписа Джоел Уорд. В третата третина за Ред Уингс бяха точни отново Густав Нюкуист и Джъстин Абделкадер, докато за Вашингтон вкара Трой Броуер. В другия мач Монреал загуби с 1:2 от Уинипег. Попаденията за победителите реализираха Тобиас Енстром и Михаел Фролик, а за Монреал се разписа Брайън Джионта.