Олимпийският шампион Канада разгроми Русия с 8:1 на Световното първенство по хокей на лед за жени в Камлуупс, Британска Колумбия. Домакините реализираха шест безответни гола във втората третина и записаха първи успех в груа “А“, след като в първия си мач загубиха с 1:3 от защитаващия титлата си САЩ. Рускините имаха гол аванс след първите 20 минути след точен изстрел на Ия Гаврилова, който влезе в историята, тъй като за първи път “Сборная“ взимаше преднина срещу Канада на световен шампионат. Ребека Джонсън изравни в 40-ата секунда на втория период, а в следващите по-малко от пет минути домакините вкараха още четири гола, което на практика реши всичко. Джонсън допринесе с още три асистенции, а Хали Кжизняк и Мийгън Микелсон се разписаха по два пъти. В другата среща от групата САЩ победи Финландия с 2:1 и остана на върха с пълен актив от 6 точки.