Отборът на Фрегата победи Спартак във Варна с 7 гола разлика и записа втори успех от началото на първенството при мъжете. В дербито от 5-ия кръг на шампионата бургазлии бяха по –силния тим и още от самото начало заиграха отлично в защита и с бързи атаки по крилата в нападение. Домакините от Спартак  , както и Фрегата промениха своята клубна политика и в съставите са млади хандбалисти от собствените школи. Публиката в залата на Езиковата гимназия в морската ни столица стана свидетел на здрав мач между двата отбора, които от години водят битка за първото място в първенството. Лидерът до момента в таблицата Локомотив (Варна)  не допусна изненада в Добрич и победи домакините с 21:29, като продължава без загуба от началото на шампионата. Драма в последните минути имаше в София, в залата на Национална спортна академия, където „студентите” победиха с едно попадение разлика Чардафон, изоставяйки на полувремето с 9:12.