Отборът на Берое завърши наравно 1:1 като домакин на Локомотив Горна Оряховица в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който бе последен и за двата тима през 2016 година, предаде кореспондентът на БГНЕС в града. След равностойно, но не особено интересно първо полувреме, през втората част и двата тима показаха по-добра игра. Резервата Давид Манга даде преднина на домакините с красив гол в 64-ата минута. Френският нападател се разписа с техничен удар от границата на наказателното поле, реализирайки втория си гол с екипа на Берое. Подобно на миналия кръг при гостуването си на Пирин обаче и днес старозагорци не успяха да задържат аванса си и в крайна сметка позволиха резултатът да бъде изравнен. Това се случи в 74-ата минута, при която влезлият като резерва Владислав Узунов стреля от повече от 20 метра, с което изненада Благой Макенджиев и топката се озова в мрежата за крайното 1:1. След днешното равенство Берое остава на седмата позиция с 23 точки, докато Локо ГО е 12-и с 18. /БГНЕС