Ръководството на Барселона обяви, че ще обжалва червения картон на нападателя Луис Суарес, получен в полуфинала за Купата с Атлетико Мадрид. Срещата завърши 1:1, като уругваецът откри резултата за „синьо-червените” през първото полувреме. След почивката обаче голмайсторът на каталунците бе изгонен от игра след два жълти картона, получени в рамките на само три минути между 87-ата и 90-ата. От щаба на домакините обаче изразиха сериозни претенции относно втория му картон, получен за спорно нарушение. Изгонването на уругвайският национал автоматично го вади от участие във финала на надпреварата, в който Барса ще спори с победителя от двойката между Селта и Алавес. От ръководството на испанския шампион обявиха, че със сигурност ще обжалват наказанието и ще искат то да бъде отменено от местната футболна централа. /БГНЕС