Полякът Йежи Янович си осигури среща с първата ни ракета Григор Димитров, след като победи израелецът Дуди Села с 6-4, 6-4 за 65 минути игра в 1-ия кръг на турнира в София.Мачът започна много равностойно, като и двамата тенисисти си взимаха безпроблемно подаванията. При 3-3 Янович успя първи да пробие сервис гейма на Села, като след това пробивът бе успешно затвърден и полякът поведе с 5-3. Села от своя страна остана в борбата за първата част с бърз гейм, но след това Янович бе безкомпромисен и взе първия сет с 6-4. Втората част стартира по-добре за 72-ия в света израелец, като той първи реализира пробив за 3-1. Янович обаче показа страхотна концентрация и техника във важните точки, като моментално направи рибрейк за 3-2, а след това взе убедително подаването си и изравни за 3-3. 267-ият в света продължи добрата си серия ипроби в 7-ия гейм за 4-3. Сервирайки за спечелването на срещата Янович не трепна и спечели с 6-4 втория сет. Така той си осигури 1/8 финален мач утре с първата ни ракета Григор Димитров. Престоящият сблъсък ще е под номер 3 помежду им, като и двамата са си разменили по една победа. В първия им двубой на Мастърса в Синсинати, полякът се наложи с 6-6, 3-6, 6-3, а година по-късно българинът спечели с 6-3,7-6 (4) на Мастърса в Рим.“Като юноши сме играли много оспорвани двубои. Определено утрешният мач ще бъде страхотен“,коментира след мача Янович за предстоящата среща с Григор Димитров. /БГНЕС