Реал Мадрид елиминира Ювентус в 1/4 финалите на Шампионската лига след вълнуваща битка и истинска драма на“Сантяго Бернабеу“.Испанският гранд и действащ шампион в турнира загуби у дома с 1:3, но продължава с общ резултат 4:3. Мачът вървеше към продължения, но в самия край Кристиано Роналдо вкара гол от спорна дузпа, който класира“белия балет“за 1/2 финалите. Двубоят започна по мечтан начин за Ювентус, който поведе още във втората минута с гол на Марио Манджукич с глава след подаване на Сами Кедира. В седмата минута играчите на Юве бяха близо до втори гол, но Кейлор Навас опази мрежата си с две спасявания. В 10-ата минута пък Реал можеше да възстанови равенството, но ГаретБейл на два пъти не успя да порази вратата на съперника. Малко след това Реал създаде нова възможност, но гол на Иско не бе зачетен заради засада. В 34-ата минутаБуфон отрази още един опасен удар на Иско, който пак бе в засада, неотсъдена този път. В 37-ата минута Манджукич отново смълча трибуните на“Бернабеу“с втори гол с глава (асистенция на Стефан Лихтщайнер) и интригата се засили още повече. В края на полувремето Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа за нарушениесрещу него при единоборство, но такава не бе отсъдена. Рафаел Варан в допълнителното време на първата част можеше да намали преднината на Ювентус, но изстрелът му сглава намери напречната греда. Шокът за зрителите на“Бернабеу“стана пълен в 60-ата минута, когато Кейлор Навас не успя да хване топката след центриране на Дъглас Коста и Блез Матюиди я довкара в мрежата. Резултатът стана 3:0 за Ювентус, както завърши и първата среща в Торино, но в полза на Реал. В последните секунди от триминутното продължение на мача съдията Майкъл Оливър свири дузпа в полза на Реал за нарушение на Меди Бенатия срещу Лукас Васкес. Буфон пък получи червен картон за бурната си реакция и на вратата на Юве застана Войчех Шчесни, който не успяда отрази мощния удар на Кристиано Роналдо от бялата точка, който класира Реал за предпоследния етап по най-драматичния начин. Другият двубой от Шампионската лига между Байерн Мюнхен и Севиля завърши 0:0. Баварците продължават напред следпобедата си с 2:1 в първата среща в Испания. Така вече са известни всички полуфиналисти в най-престижния европейски турнир - Байерн, Реал, Рома и Ливърпул. Жребият ще се тегли в петък. /БГНЕС