Легендата в спринтовите дисциплини Алисън Филикс завърши позитивно в последното си участие в индивидуално състезание на Олимпиада.

35-годишната американка неочаквано спечели бронзовия медал на финала на 400 метра, макар че влезе в него с едно от най-слабите времена и тръгна от последния девети коридор.

Титлата очаквано отиде за шампионката от Рио Шоне Милър-Уйбо от Бахамите, която убедително спечели с време от 48.37 секунди.

Среброто също не бе изненадващо - то отиде за Марлиеди Паулино от Домениканската република, като тя подобри националния рекорд на страната - 49:20.

Олимпийската шампионка на 200 метра от Игрите в Лондон Филикс завърши с време от 49,46, който се доближава до най-добрия в кариерата й, макар и на 35-годишна възраст.

Медалът е общо десети за американката, но първи бронзов.

Филикс изравни Карл Люис по брой спечелени олимпийски отличия, което е рекорд за САЩ в леката атлетика.

Тя е шесткратна олимпийска шампионка в дисциплините 200 метра, щафета 4 по 100 и щафета 4 по 400 метра.