Норвегия постигна исторически успех в Световната купа по биатлон. Олимпийските шампиони станаха първата страна, спечелила всички пет старта за сезона в щафетата на 4х7.5 километра. Това стана факт след триумфа в шведския зимен център Йостерсунд, където норвежците бяха без големите си звезди Йоханес Тингес Бьо, Тарей Бьо и Стурла Холм Легрейд.

В състав Ендре Стрьомсхейм, Вебьорн Сьорум, Йоханес Дале и Ветле Кристиансен, те спечелиха с време от 1:09:12.4 часа и със седем допълнителни патрона.

Кристиансен пък бе перфектен на последния пост.

Втори финишираха биатлонистите на Франция, иозоставайки на 22.5 секунди, както и с една наказателна обиколка и 8 допълнителни патрона. Тройката бе допълнена от Германия (37.4 секунди изоставане, една наказателна обиколка и 10 допълнителни патрона).

Българският национален отбор не взе участие в днешния старт. Утре предстоят масови стартове при мъжете и жените, но отново без български представители.