Стилияна Николова спечели златен медал на топка и бронзов на лента на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в гръцката столица Атина, а българските гимнастички завоюваха общо пет отличия от турнира.

Българката изигра страхотно съчетанието си на топка и получи оценка от 34.450 точки. Втора се нареди София Рафаели (Италия) с 31.600 точки, а трета е Евита Грискенас (САЩ) с 31.550 точки. Боряна Калейн имаше неточности и завърши на шесто място на топка с 28.950 точки, предава БТА.

На лента Николова взе бронзовото отличие с 29.000 точки, а Калейн е седма с 27.800 точки, след като не изиграха чисто композициите си.

На финала на обръч и двете българки допуснаха грешки. Калейн се класира четвърта с 30.650 точки, а Николова е шеста с 29.800 точки.

Шампионка на обръч стана София Рафаели с 33.000 точки, а на финала на бухалки, който беше без българско участие, първа е Маргарита Колосов (Германия) с 31.800 точки. На лента триумфира Екатерина Веденеева от Словения с 29.850 точки.

Ансамбълът на България за жени остана на шесто място на финала на пет обръча в Атина. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха груби грешки в началото на съчетанието и бяха оценени с 30.800 точки.

Титлата спечели Израел с 34.900 точки, пред Италия с 32.650 и Полша с 31.900 точки.

На три ленти и две топки българките отново имаха грешки и се наредиха седми с 26.500 точки.

Златото взе Италия с 30.650, а в подреждането следват Израел с 29.350 точки и домакините от Гърция с 29.200 точки.

Така България приключва Световната купа с пет медала (един златен, два сребърни и два бронзови), след като вчера в многобоя Стилияна Николова стана втора, Боряна Калейн - трета, а гимнастичките от ансамбъла спечелиха сребро.