Българката Лора Христова спечели и третия си старт на световното първенство по летен биатлон в Словакия. Днес тя грабна златото в преследването при девойките, където финишира най-бързо от всички - за 28:24.3 минути с пет пропуска в стрелбата, изпреварвайки с две секунди словачката Ема Капустов, която пък направи само един пропуск.

Третото място и бронзовото отличие остана за Олена Хородна от Украйна, която завърши на около минута зад българката и с четири грешки в стрелбата.

В Топ 10 се нареди и още една българска биатлонистка - Валентина Димитрова, която стартира трета, но след шест наказателни обиколки трябваше да се задоволи със седмата позиция. Стефани Йолова остана тринадесета след седем пропуснати стрелби, а Лора Радковска не успя да завърши състезанието.

В предишните дни на първенството Христова взе златните медали съответно в суперспринта и спринта.

След края на летния Мондиал у нас предстоят държавните първеснтва в различните възрастови групи, които са насрочени за септември и октомври, съответно в Банско и Торян.

Зимните надпревари пък стартират на 25 ноември, когато е и първия кръг от Световната купа в Йостерсунд (Швеция).