Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън получи шампионската купа на Формула 1 на специална гала-вечер в двореца на френските крале във Версай.   Хамилтън, който триумфира в Мексико за четвърти път като световен шампион, беше награден от преизбрания президент на Световната федерация по автомобилизъм (ФИА) Жан Тод.   “Това беше една невероятна година. Но знам, че за да оправдая очакванията на всички, през новия сезон трябва да се представя още по-добре”, заяви 32-годишният пилот на Мерцедес на сцената на операта от 18-и век. Той спечели 9 от всичките 20 състезания през 2017-а година и постави рекорд от 72 поулпозишъна.   Холандският пилот на Ред Бул Макс Ферстапен за трети пореден път беше отличен с наградата Личност на годината в автомобилния спорт. Наградата се дава след гласуване на акредитираните журналисти. На 2-о място остана Хамилтън, а трети- Даниел Рикардо, който е съотборник на Ферстапен.   Най-добър новобранец стана Шарл Льоклер от Монако, който през 2017-а година спечели титлата в клас Формула-2, където постигна седем победи.