Джордж Ръсел не се наслади на възможно най-добрата дебютна година във Формула 1.

Младият британец единствен от всички 20 пилоти не записа нито точка през сезон 2019, като заедно с другия пилот на "Уилямс" - Роберт Кубица, заеха последните две места в генералното класиране.

За разлика от представянето на пистата, което до голяма степен е зависимо и от колата, която караш, Ръсел се представя доста добре другаде - във виртуалните състезания на F1.

22-годишният пилот спечели и Гран При на Канада в електронния му еквивалент, грабвайки четвърта поредна победа и узаконявайки триумфа си в крайното класиране.

Той добави успеха в Канада към предходните такива в Испания, Монако и Азербайджан.

Така Ръсел може да се похвали с шампионска титла, макар и виртуална, докато очаква подновяването на истинските стартове - събитие, от което ни дели по-малко от месец.

Сезон 2020 във Формула 1 трябва да започне в началото на юли с две състезания в Австрия, а Ръсел ще гони достойно представяне за "Уилямс" редом до дебютанта Николас Латифи.