Представителят на домакините се възползва от неубедителна игра на шампиона върху синия клей в испанската столица и спечели убедително втория сет, но все пак загуби с 2:6, 6:2, 3:6 след 1 час и 46 минути игра.

В целия втори сет Джокович вкара едва 52% първи сервис и спечели само 40% от разиграните точки при втори.

Все пак шампионът не позволи изненада още на старта. След оспорвано начало на третия сет той проби за 4:2, което се оказа достатъчно за победата. В решителната част Джокович спечели 15 от 16-те разигравания след първия му сервис и не даде нито една точка за пробив на съперника.

В третия кръг (1/16 финали) Джокович ще срещне победителя от мача между Станислас Вавринка и Юрген Мелцер, информира ТопСпорт.

Единственият друг мач от втория кръг на турнира, за който първите 8 в схемата се класират направо за 1/32 финалите, бе между Томаш Бердих (Чехия) и Кевин Андерсън (ЮАР). Поставеният под №6 Бердих спечели с 6:4, 6:3 и в третия кръг ще мери сили с Гаел Монфис (Франция) или Игор Андреев (Русия).

Други по-интересни мачове от вчеращния ден (1/64 финали)

Дел Потро (10) - Майер - 6:4, 6:2
Мелцер - Лопес - 3:6, 7:6(6), 6:4
Гаске (14) - Белучи - 4:6, 6:4, 7:6(5)
Монфис (12) - Колшрайбер - 7:5, 6:7(2), 6:3
Симон (9) - Фонини - 6:7(1), 6:3, 6:3