Трибоят по традиция се игра на стадион Сан Никола в Бари, а трите италиански гранда, както всяко лято, играха по 45 минути всеки срещу всеки, за да излъчат победителя в надпреварата, информира Гонг.

Първо Интер победи с 1:0 Ювентус с гол в 11-ата минута на Филипе Коутиньо, след като се възползва от груба грешна на бранителя Лусио, който доскоро бе футболист на нерадзурите, а сега вече носи екипа на тима от Торино.

В следващото полувреме Юве се наложи с 1:0 над Милан след попадение в 31-ата минута на Мирко Вучинич от дузпа, отсъдена за нарушение на Бакайе Траоре срещу черногореца.

В третите 45 минути Интер би с 2:1 градския си съперник Милан и спечели трофея с пълен актив от точки. Стефан Ел Шаарауи бе извел росонерите напред в 16-ата минута, но нерадзурите обърнаха резултата след попадения на Фреди Гуарин в 25-ата и новото попълнение Родриго Паласио в 34-ата минута и заслужено триумфираха с отличието.