Хасковлията успя да победи за 2 часа и 16 минути с 6-3, 3-6, 7-6 (9/7) в първия кръг на надпреварата тайванеца Цунг-Хуа Янг, който също като нашия тенисист е на 21 години.

Двамата се представяха много добре, когато бяха юноши, като дори имат един мач помежду си. Българският състезател спечели двубоя между двамата в юношеското издание на Откритото първенство по тенис на САЩ през 2008 година.

Днес, Гришо започна по-добре мача и взе първия сет с 6-3, но след това падна със същия резултат във втория сет от квалификанта, който е 249-ти в ранглистата на ATP.
Третият сет бе доста оспорван, но в крайна сметка Димитров го взе след напрегнат тайбрек и продължава в следващия кръг на надпреварата.

Най-добрият ни тенисист, който ще има за съперник във втория кръг поставения под номер две в основната схема Ришар Гаске, спечели 20 точки за ранглистата с успеха над днешния си съперник, информира БГНЕС.