Бастиан Швайнщайгер откри резултата в полза на баварците в 24-та минута, а през втората част Марио Манджукич добави още два гола, за да оформи крайното 3:0.

Байерн са спечелили всичките си пет мача от началото на сезона и имат голова разлика 17-2.

В същото време шампионът през последните две години - Борусия Дортмунд, допусна нова грешка, след като направи 3:3 при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт.

Пишчек и Ройс дадоха преднина от два гола за Борусия през първата част, но домакините изравниха чрез Айнер и Инуй. Гьотце отново изведе възпитаниците на Юрген Клоп напред, но в 73-та минута Андерсон оформи крайното 3:3, предаде БГНЕС.

След пет изиграни мача Дортмунд има осем точки и заема петата позиция в класирането.