Първото полувреме започна много добре, с динамична игра и положения пред двете врати. Двата тима пък си размениха по една греда, но топката така и не попадна в мрежите на вратарите Черни и Илиев.

Първо, в 3-ата минута на дербито, Марсиньо нацели горната греда над Томаш Черни с глава след центриране на Орлин Старокин. Малко по-късно, в 9-ата минута, Антон Карачанаков също можеше да вкара, но изпусна добра възможност за ЦСКА, след изстрел топката срещна дясната греда на вратата пазена от Пламен Илиев.

ЦСКА все пак успя да поведе в самото началото на втората част. В 46-ата минута, Нюаджи получи топката в малкото наказателно поле, а след това стреля към вратата на Илиев. Стражът на "сините" първо спаси, но при добавката крилото на ЦСКА оплете топката в мрежата му за 1:0

Последва ново положение за гол в полза на ЦСКА, но Присо се забави с изстрела си. "Сините" се опитаха да изравнят, но "червените" не се подадоха на напрежението и в крайна сметка взеха трите точки, информира БГНЕС.

Стойчо Младенов: Възвръщаме лицето на ЦСКА

Венци Живков: Благодаря на футболистите

Иво Тонев: Играхме безумно слабо

Илиан Илиев: Не си използвахме ситуациите

Батков: Отборът с по-голям късмет победи