С тези три точки столичаните се доближиха на пет от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид, които са с по мач по-малко, припомня БТА.

Отборът на Жозе Моуриньо, който се опитва да възстанови своя пасив в класирането, оформен от лошия старт на сезона, поведе още в 11-та минута на мача. Аржентинският национал Гонсало Игуаин завърши по впечатляващ начин атаката на своя тим, като изпрати прехвърлящ удар към Серхио и остави безпомощен вратаря на Селта за победния гол.

Добре подредената защита на гостите се пропука още веднъж. В 67-та минута на мача германският халф Месут Йозил беше фаулиран и съдията отсъди дузпа за Реал Мадрид, а зад топката застана Кристиано Роналдо. Португалецът не сбърка за крайното 2:0.