Действащият шампион в турнира за Купата на Африканските нации започна тазгодишното издание на надпреварата с равенство 1:1 срещу аутсайдера Етиопия в първия мач от Група “C”. Срещата предложи пропусната дузпа, директен червен картон за прийом от бойните изкуства и два гола. На стадион „Мбомбела” в южноафриканския град Нелспруит зрителите станаха свидетели на истинска драма. Етиопия стигна до първото чисто голово положение. Химонде изпусна Саладин, който се откъсна сам срещу вратаря, прехвърли го, но заради твърдия терен топката отскочи много високо и прехвърли вратата, след като тупна. Само 4 минути по-късно етиопците спечелиха дузпа. Саид Саладин финтира и бе повален от Лунгу. Самият Саладин изпълни 11-метровия удар, но Мвеене хвана дузпата и стана герой за своите. Всичко се обърна с главата надолу в 35-ата минута. Чисамба Лунгу бе изведен сам срещу вратаря на Етиопия, той го прехвърли, но не нацели вратата.