Челси сътвори чудото и успя да надвие Манчестър Юнайтед във втория двубой от турнира ФА къп. “Сините” от Лондон се наложиха с минималното 1:0 след красив гол на Демба Ба и така се класираха на полуфинал, където ще премерят сили с другия тим от Манчестър - Сити.   “Червените дяволи” могат единствено да съжаляват за изпусната златна възможност да продължат напред в турнира. В първата среща, играла се на “Олд Трафорд”, крайният резултат бе 2:2, въпреки че тимът на сър Алекс Фъргюсън поведе с 2 гола. Така се стигна до преиграване и мениджърът на лондончани Рафаел Бенитес излезе краен победител от изпълнения с нервност сблъсък.   Голът на щастието за Челси дойде броени минути след подновяването на играта след почивката. Хуан Мата напредна уверено, центрира в наказателното поле, където Демба Ба не остави никакви шансове на младия Давид де Хея. Сегеналецът засече топката във въздуха и с мощен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл.   Полуфиналът с Манчестър Сити ще се изиграе на 14 април.   Почти през цялото време футболистите на Бенитес бяха една идея по-активните на терена и това се доказва най-вече от крайната статистика. “Сините” отправиха общо 15 удара към вратата на Де Хея, срещу 7 на гостите от Манчестър. Те притежава и малко повече топката в процентово отношение, но към края на срещата “червените дяволи”  изравниха играта, но така и не успяха да намерят верния път към мрежата на Петер Чех. Опитният страж като че ли бе заключил вратата си и с великолепните си намеси отчая нападателите на Юнайтед. Най-запомнящата му се проява бе избиването на много опасен удар от близко разстояние на Хавиер Ернандес.   Фъргюсън не можеше да разчита на нападателя Уейн Рууни за двубоя на “Стамфорд Бридж”. Националът получи контузия по време на мача с Черна гора. Робин ван Перси остана на скамейкат, както и опитният полузащитник Шинджи Кагава. Ход, който предизвика много въпросителни. Срещата започна в умерено темпо, като първия отправен удар се случи едва в 31-ата минута. Демба Ба шутира силно, но испанският страж на Юнайтед изби плътния удар с крак.