Поставената под номер 2 в турнира Возняцки участва тук само защото планираната почивка в Хаити с приятеля й Рори Макилрой се отложи. Тя нямаше проблеми с испанката Силвия Солер-Еспиноса и я отнесе с 6:1, 6:1 за 59 минути.

Австралийката Стосър, която е номер 3 в схемата, се справи с Марина Еракович от Нова Зеландия с 6:1, 6:2. Возняцки е шампионка тук от преди две години, докато Стосър е печелила този турнир през 2010-а година.

В третия кръг на датчанката Возняцки съперничка ще бъде Андреа Петкович (Германия). Някогашната водачка в световната ранглиста при дамите Винъс Уилямс (САЩ), победителка тук през 2004-а година, имаше доста проблеми с тийнейджърката от Пуерто Рико Моника Пуих, но все пак спечели с 6:2, 5:7, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 21 минути, като Пуих спаси на два пъти по три геймбола в третия сет, съобщи БТА.

Сръбкинята Елена Янкович, която е печелила тук през 2007-а година, елиминира френската квалификантка Каролин Гарсия с 5:7, 7:6 (12:10), 6:3. Победителката в турнира ще вземе 125 хиляди долара от наградния фонд.