Отборът на Валенсия направи важна крачка в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като тази вечер се наложи трудно 2:1 над тима на Валядолид. Срещата се игра на стадион “Местая“ и бе от програмата на 30-ия кръг на испанската Ла Лига.    Гостите завършиха мача с 10 човека, след като Серено си изкара втори жълт картон в 57-ата минута.    Двубоят започна с натиск на “прилепите“ и пропуски на Каналес, Жонас и Солдадо. Гостите отговориха с неточни удари на Изкерда и Манучо и опасен шут на Ларсон, спасен от Гуайта.    Така дойде 38-ата минута, когато Баленсиага откри резултата в полза на Валенсия след добавка след удар с глава на Матийо.    През втората част домакините продължиха да натискат в търсене на гола на успокоението и в 57-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Серено срещу Солдадо, за което играчът на Валядолид получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.