Сърбия се класира на полуфинал за Купа Дейвис, след като поведе с 3-1 като гост на САЩ, и двете страни се разбраха да не играят последния мач, който вече е без значение. В четвъртия двубой, Новак Джокович победи Сам Куери със 7-5, 6-7 (4), 6-1, 6-0, въпреки че бе измъчван от травма в глезена. Ноле усука десния си глезен още във втория гейм, но след като получи медицинска помощ, продължи и доигра четвъртфиналния мач. Сърбия ще има за съперник на полуфинал Канада, която се класира за исторически първи път до тази фаза на Купа Дейвис. Канадците също дръпнаха с 3-1 срещу Италия, след като Милош Раонич се наложи с 6-4, 6-4, 3-6, 7-5 над Андреас Сепи. В другия полуфинал един срещу друг ще излязат шампионът Чехия, срещу Аржентина.