Отборът на Базел ще играе на полуфиналите на турнира Лига Европа, след като отстрани след изпълнение на дузпи Тотнъм от четвъртфиналната фаза на надпреварата. Редовното време на реванша между двата тима на „Санкт Якоб-Парк” приключи наравно 2:2, а при същия резултат бе завършил и първият двубой, проведен на „Уайт Харт Лейн”. Така се наложи изиграването на две продължения по 15 минути, в които обаче не паднаха голове. При дузпите Базел спечели с 4:1 и по този начин си осигури място на полуфиналите. „Шпорите” успяха да открият резултата в 23-ата минута на двубоя. Клинт Демпси отбеляза за гостуващия тим, след като се възползва от грешка на Александър Драгович и успя да прати кълбото в мрежата на домакините. Отговорът на Базел обаче бе много бърз и в 26-ата минута равенството бе възстановено. Точен за 1:1 бе Мохамед Салах, който се разписа с хубав удар с десния крак. До почивката не паднаха нови попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. Емануел Адебайор се отчете с пропуск в началните минути на втората част, а в 49-ата Базел поведе с 2:1. Автор на второто попадение за домакините бе Александър Драгович, който се разписа от близко разстояние. ”Шпорите” можеха да възстановят равенството в 54-ата минута, но Емануел Адебайор не намери очертанията на вратата, а малко след това Драгович пропусна да отбележи втория си гол в мача, като ударът му с глава премина на сантиметри покрай вратата. Тотнъм достигна до второ попадение в 82-ата минута, когато Клинт Демпси отбеляза втория си гол в срещата и върна своя отбор в мача. Малко след това удар на Марко Щрелер с глава бе спасен от Брад Фридел. В последната 90-та минута английският тим остана с десет души. Ян Вертонген получи директен червен картон, след като препъна откъсващия се сам срещу вратаря Марко Щрелер. Още голове до края на редовното време така и не паднаха и по този начин мачът влезе в продължения. Един от първите по-интересни моменти по време на двете продължения бе в 98-ата минута, когато Мохамед Ел-Нени стреля много хубаво от далечна дистанция, но кълбото се отби в дясната греда и излезе в аут. Тотнъм пък получи възможност да отбележи гол в 104-ата минута, когато след центриране на Том Хъдълстоун Майкъл Доусън засече с глава, но топката попадна право в ръцете на Ян Сомер. В 105-ата минута Марсело Диас нанесе опасен изстрел от границата на наказателното поле, а кълбото премина много близко покрай десния страничен стълб. В 112-ата минута Александър Фрай бе изведен на чиста позиция и стреля, но ударът му бе блокиран от Майкъл Доусън и кълбото излезе в корнер.