Байерн Мюнхен ще играе финал в Шампионска лига за втора поредна година. В отсъствието на Лионел Меси, баварците за втори път унижиха Барселона в полуфинала, като този път спечелиха с категоричното 3:0 на „Ноу Камп”. Ариен Робен се разписа в началото на втората част, а безсилието на Барса бе най-пълно изразено от нелепия автогол на Жерар Пике в 73-ата минута. Томас Мюлер добави трети гол малко по-късно. Така след разгрома с 4:0 в първия мач, баварската машина прегази Барселона със стряскащ общ резултат 7:0 и ще играе финал. На 25 май на „Уембли” целият свят ще гледа за първи път в историята изцяло германски финал в Шампионска лига – Борусия (Дортмунд) срещу Байерн (Мюнхен). На „Ноу Камп” Байерн показа, че не вярва в чудеса, но голямата изненада дойде още преди мача, когато стана ясно, че Лео Меси е резерва, защото е почувствал болки в старата си травма. Без големия си герой, каталунците сякаш предварително бяха свалили гарда и в нито един момент от мача не изглеждаха така сякаш вярват, че чудото е възможно след 0:4 в първата среща. Отсъствието на Меси, Пуйол, Масчерано, Бускетс и Алба се усети, а Байерн през целия мач напълно контролираше действията на терена. Пресата на новия германски шампион бе толкова силна, че в първите минути Барса не успяваше да организира нищо опасно, а по-скоро внимаваше да не загуби опасно пред собствената врата. В петата минута Дани Алвеш върна една топка към Виктор Валдес, който лови, но словенският рефер Дамир Скомина прецени, че няма връщане.